Kõik, mida kasutada, kulub ja saab mustaks. Kui põrandate igapäevane kiire pühkimine ning riiulitelt tolmu võtmine on tavapärane, siis diivani puhastamisele pööratakse tunduvalt vähem tähelepanu. Toidupuru, tolm, liiv, mustus, plekid ning loomakarvad on osa sellest, millega tavaline diivan toime peab tulema. Või lihtsamalt öeldes – diivan saab mustaks. Meile endale ei pruugi diivanil ilutsevad suured plekid silma paista, sest oleme sellega harjunud, ent külalised saavad sellest kohe aru. Kuidas siis aga diivanit puhtana hoida?

Diivani puhastus on koristusrutiini vajalik osa

Oluline on mõista, et diivan vajab tähelepanu ning diivani puhastus on midagi, mida tuleb aegajalt teha. Isegi kui keegi mustade jalanõudega diivanil ei trambi, jätab igapäevaelu oma jäljed. Järgmine küsimus on see, kuidas seda puhastada.

Diivani puhastamiseks kasutatavad meetodid sõltuvad diivani sisust ja kattematerjalist. Sobilik võib olla üksnes aurupuhasti või keemiline puhastusvahend. Mõnikord võib diivani puhtaks saamiseks kasutada vett, teinekord on vee kasutamine aga kategooriliselt keelatud ja piirduma peab tolmuimejaga.

Kui diivanite puhastus on midagi, millega varasemat kogemust ei ole, võib juhtuda, et ei teagi, millist puhastusvahendit kasutada võib. Vale puhastusvahendi ja –meetodi kasutamine võib kaasa tuua mööblieseme täieliku rikkumise ja vajaduse osta uus diivan. Professionaalse puhastusteenuse kasutamine tähendab, et selline katastroof on ennetatud.

Kiire ja usaldusväärne töö professionaalidelt

Mõnikord muretsevad inimesed selle üle, et professionaalide kasutatavad puhastusained on liiga kanged ning need võivad lastele või loomadele halvasti mõjuda. Valides õige ettevõtte, saab sellegi võimaluse välistada. Korralik diivani puhastamine tähendab ka pesuvahendi eemaldamist ja loputamist, nii et kui diivan ära kuivab, on lisaks plekkidele ja mustusele kadunud ka kõik pesuvahendi jäägid.

Diivani keemiline puhastus tasuks plaani võtta vähemalt kord kahe aasta jooksul. Kui kodus on väikesed lapsed või lemmikloomad, on diivani puhastus vajalik ehk isegi kord aastas. Täpsema puhastusvajaduse saab paika siis, kui võtta ühendust ettevõttega, kelle teenustes on pehme mööbli puhastus olemas ning küsida nende arvamust.