See on elu paratamatu fakt, et diivanid saavad mustaks. Diivan on elutoa süda ja seal toimub palju. Tiheda kasutusega kaasneb ka suur määrdumise risk. Toidupuru leiab tee diivanite pragudesse, maha kukkunud joogid tekitavad plekke, lemmikloomade jätavad oma jäljed – määrdumise võimalusi on rohkem kui jõuaks üles lugeda.

Õnneks on diivanite puhastamine suhteliselt lihtne. Kõik mida vajate kergemate plekkide puhastamiseks on suurepärane puhastusvarustus.

Enne põhjalikumat puhastamist alusta tolmuimejaga diivani pinnalt erineva mustuse puhastamisega. Tolmuimejatel on erinevaid otsikuid, mis võimaldavad raskema ligipääsuga pragudele kergemat ligipääsu. Ärge unustage puhastada ka diivanipatjasid.

Kasutage harjastega harja tugevamate plekkide ja mustuse puhastamiseks. Hõõruge tugevalt aga piisavalt õrnalt, et ei kahjustaks diivani kangast. Eemaldunud mustus imege ära tolmuimejaga.

Keskmine tolmuimeja ei eemalda väga edukalt lemmikloomade karvasid ning puhast nahast pindasid. Kasutage kleepuva pinnaga rullikut prahi ja karvade eemaldamiseks. Keerleva rullik võtab hästi üldise sodi enda külge ja on väga praktiline.

Paljudel diivanitel on lisaks kangale ja nahale ka puidust jalad või muu tugev pind. Veendu, et puhastad ka need pinnad. Ole aga ettevaalik kemikaalide pihustamisel, et näiteks puitpinna puhastamise käigus ei pihusta sa kemikaali ka diivani kangale. Pihutas selleks kemikaal enne puhastuslapile või paberile ja seejärle puhasta mind.

Üldisest diivanite puhastamisest peale pinna puhastus on K-Rauta.ee kirjutanud põhjaliku ülevaate diivani puhastusest postituses diivani puhastamine ei pea olema keeruline. Samm-sammult õpetus, kuidas seda teha. Kirjeldab põhjalikumalt, kuidas enne niiske lapiga puhastust, kasutada tolmuimejat, et eemaldada tolm, lemmikloomade karv ja muusarnane. Õpetus, kuidas käituda veini või kohviplekkide puhul. Kuidas valida puhastusvahend sõltivalt materjalist. Diivanite kuivatamisel tuleb arvestada erinevaid nõuandeid, millest on ka postituses ülevaade koos oluliste nõuannetega mida veel meeles pidada.

Diivanite keemilisest puhastamisest saab põhjalikumalt lugeda meie postituses diivanite keemiline puhastus.