Müüa diivanvoodi! Miks seda osta? Diivanvoodid on maadelnud halva mainega ja on aru saada miks – vananenud või mitukümmend aastat igapäevases kasutuses olnud mudelid võisid tõesti ära vajuda. Halvasti kokkupandud raam tegi magamise ja istumise ebamugavaks ning lärmakaks. Aeg on aga edasi läinud ja turule on jõudnud piisavalt diivanvoodeid, mis suudavad täita eeskujulikult nii diivani kui ka voodi rolli.

Mudeli valikul tuleks seista toas, kus diivanvoodi paigutada plaanitakse, ning mõelda läbi, kuidas seda kõige mugavam kasutada oleks. Kindlasti tuleb hoolikalt mõelda ka sellele, kui tihti diivanit kasutatakse, sest sellest võib sõltuda lausa sobiva mudeli valik.

Lahtivolditav voodi

Lahtivolditavate diivanvoodite korral käib magamisosa tavaliselt istekohtade alla. Diivani voodiks muutumisel on vajalik magamisosa välja tõmmata, panna paika voodiosa alla käivad jalad ning voodi ongi valmis. Lahtivolditavad diivanvoodid jagunevad omakorda veel kaheks: Belgia mehhanism (tavaliselt õhema madratsiga) või siis Ameerika mehhanism (tavaliselt paksema madratsiga).

Mõnikord käivad diivani juurde – või on võimalik ise teha – ka mugavad rihmad, millega saab voodipesu voodi külge kinnitada, nii et iga kord ei peagi voodit uuesti tegema. Küll tuleb aga sellisel juhul pöörata tähelepanu, kas paksem talvetekk ja padjad mahuvad ära või tuleks neile uus hoiukoht otsida. Suureks eeliseks selle mudeli juures on see, et diivani saab paigutada mugavalt vastu seina ning pole mingit vajadust seda avamiseks liigutada. Lahtivolditava diivanvoodi miinuseks võib olla aga see, et magamisasjad tuleb panna kuhugi mujale, kui diivani sisse.

Klik-klak diivan

Teise variandina käib diivan voodi lahti justkui raamat. Selliste diivanite kasutajad on kurtnud probleemi, kus diivani raam vajub ära ning seda voodina kasutades, kipuvad magajad keskele kokku veerema. Uuema aja mudelitega ei teki õigel kasutamisel antud probleemi ja lahendus on olemas ka neile, kellel diivan juba olemas ja kes ei soovi uut ostma hakata. Olenevalt probleemi tõsidusest saab olukorra leevendamiseks kasutada kas õhemat ja pigem kattemadratsit, või siis korralikku voodisse käivat madratsit. Päevasel ajal, kui diivan kokku pandud, saab madratsi tõsta seljatoe taha, kus see kellelegi jalgu ei jää. Suureks plussiks raamatuna avaneva diivani juures on see, et tavaliselt on diivani all mahukas diivanikast, kuhu mahuvad ilma mingi probleemideta nii voodipesu, kui ka hooajavälised rõivad ja muud asjad, mis vaja silma alt ära panna. Tavaliselt hinnatakse raamatuna avanevat diivanvoodit ka kõige mugavamaks neile, kes soovivad diivanvoodit igapäevaselt kasutada.

Tõmba ja vajuta!

Kolmanda variandina on kasutusel diivanvoodid, mille isteosa saab tõmmata ettepoole ning seljatoe lükata alla, nii et moodustub voodi. Inimesed, kes muretsevad, kuidas diivanvoodi tuppa sobib ning äkki see on liiga „voodilik“, peaksid kaaluma just seda varianti. Kolm varianti – igaühel omad eelised ja omad puudused. Aga kindel on see, et diivanvoodita ei jää mitte keegi!