Alusta taaskasutamist. Esimene peatus – kasutatud diivan. Aeg, kus hinnati üksnes äsja poest soetatud uhiuusi asju, on tasapisi mööda saamas. Sama toimub ka mööblimaailmas, kus lisaks uuele diivanile on au sisse tõusnud nii kasutatud diivanid, kasutatud diivanvoodid kui ka kasutatud nurgadiivan.

Taaskasutamine ning teisele ringile saatmine on uus normaalsus ja sellele ei vaata enam keegi viltu, kui öelda, et see või too mööbliese on pärit kirbuturult. Oluline pole enam ka elukoht. Odavad diivanid Tartus on sama kättesaadavad kui Tallinnas, aga ka väiksemates kohtades, kus hakkab pead tõstma asjade omavaheline vahetamine ning väikeste taaskasutuspoodide loomine. Levinud on ka hooajalised turud või ühekordsed laadad ja messid, kuhu tulevad paljud inimesed oma asju müüma, mis kindlustab ka selle, et muude pakkumiste juures on olemas odavad diivanid.

Lisaks looduse säästmisele on kasutatud diivanid tihtipeale ka odavad diivanid, ning hinnatundlikemale klientidele, üliõpilased, pensionärid, üksikvanemad või suurpered, on see kindlasti oluline. Kasutatud diivanvoodi ja diivani korral tuleb küll veidi enam pöörata tähelepanu mööblitüki ülevaatamisel ja mitte kojutoomisega kiirustada.

Mis on enimlevinud probleemideks?

  • Rikutud avanemismehhanism – eriti võib see olla kasutatud diivanvoodi murekoht. Alati pole viga halvas kvaliteedis, vaid probleem võis tekkida varasemate omanike poolsest valest kasutamisest. Seega tuleks diivanit kindlasti mitu korda avada ja sulgeda, ning kontrollida mehhanismide liikumist.
  • Kulunud katteriie – kui diivan muidu meeldib ning on heas korras, siis võib siinkohal silma kinni pigistada, sest katteriiet on võimalik paigata, asendada või probleemsed kohad patjadega varjata.
  • Väsinud vedrud ja polsterdus – vedrud ja polsterdus on kasutusmugavuse jaoks ääretult olulised ning kui need ei toimi, siis peab hoolikalt mõtlema, kas on soovi investeerida raha parandamisse või tasuks vaadata mõnda muud mudelit.
  • Raam ja ühenduskohad – korralik raam teenib veel aastaid, aga kui raam on juba mõranenud, võib see üsna varsti katki minna. Samal põhjusel tuleb vaadata ka seda, mis olukorras on ühenduskohad ning kas pole ohtu, et diivan lihtsalt laiali laguneb.