Kuidas ennast jooksma motiveerida

Jooksmine on suurepärane viis tervena püsimiseks, stressi leevendamiseks ja üldise heaolu parandamiseks. Paljude inimeste jaoks on aga jooksmisega alustamine ja regulaarselt jooksmise motivatsiooni säilitamine keeruline. Mitmekülgse treeningu jaoks on aga jooksmine oluline. 

Jõusaalis füüsilise treeningu tegemine ja https://www.mrbiceps.ee/ veebilehelt treeningu efektiivsuse tõstmiseks vajalike ainete leidmine on paljude jaoks märksa lihtsam. Näiteks  proteiini pulber saidilt www.mrbiceps.ee aitab lihaseid jõudsalt kasvatada.

Jooksmisega saavutatava aeroobse võimekuse jaoks on aga oluline hoopis selle tegevuse järjepidevus. See aga nõuab eriti just alguses iseenda piisavat motiveerimist. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad sul ennast jooksma motiveerida ja sellest režiimist ka kinni pidada.

Seitse nõuannet enda jooksma motiveerimiseks

Sea endale realistlikud eesmärgid: realistlike ja saavutatavate eesmärkide seadmine on motiveerituse säilitamiseks ülioluline. Alustuseks võid seada väikesed eesmärgid, nagu jooksmine iga päev 10 minutit, ja seejärel juba järk-järgult suurendada jooksude kestust ja intensiivsust. Nutika ja võimete kohase eesmärgi omamine on suurepärane viis ennast õigel teel hoida ja anda põhjust jooksmisega jätkamiseks. Motivatsiooni säilitamiseks on kindlasti oluline ka oma edusamme tähistada.

Leia jooksusõber: jooksupartneri olemasolu võib muuta jooksmise nauditavamaks ja aitab hoida sind vastutustundlikuna. Võid liituda mõne oma kogukonna jooksugrupiga või leida sõbra, kes soovib samuti kellegi teisega koos. Koos jooksmine võib olla suurepärane motivaator, sest üksinda jooksmisel võib kerge olla loobuda, kuid sa ei taha seda teha sportides koos sõbraga.

Jooksukava koostamine: Sa ei pea järgima keerulist treeningplaani, kuid jooksmiseks graafiku koostamine ja sellest kinnipidamine võib aidata sul jooksmise harjumust kujundada. Planeeri jooksud oma igapäevase rutiini järgi, nii jääd suurema tõenäosusega sellest kinni hoidma. Pane aeg kalendrisse kirja ja pea sellest ajast kinni.

Hangi sobiv varustus: õige varustuse omamine võib motivatsiooni oluliselt muuta. Investeeri heasse paari jooksujalatsidesse, mugavatesse riietesse ja muudesse vajalikesse aksessuaaridesse. Kui näed jooksmise ajal hea välja ja tunned end hästi, naudid suurema tõenäosusega kogemust ja püsid motiveeritud.

Jälgi oma edusamme: edusammude jälgimine võib olla suurepärane motivaator. Kasuta oma jooksudistantsi, kiiruse ja aja jälgimiseks mõnda rakendust. Oma edusammude nägemine võib olla suurepärane enesekindluse tõstja ja aidata sul säilitada motivatsiooni jooksmisega jätkata.

Otsi endale vaheldust: sama asja ikka ja jälle tegemine võib muutuda igavaks. Proovi muuta oma jooksumarsruuti, kiirust ja otsi vahelduvat maastikku. Võid registreeruda ka mõnele võistlusele. Kaasa jõutreening oma treeningkavasse, et hoida oma keha tugevana. Värske ja põnevana vaheldusena saad alati kaasata ka muid treeninguid, nagu jalgrattasõit, tennis, korvpall või ujumine.

Naudi ja lõbutse: pea meeles, et jooksmine on sinu hobi, mitte töö ega karistus. Hobid peaksid inimesele aga alati rõõmu tooma. See võib tähendada jooksjana oma saavutuste nautimist pärast rasket jooksu või saavutustunnet, et oled suutnud end sundida tegema midagi, mida varem teha ei ole suutnud. Leia moodus, kuidas vähemalt kord nädalas jooksmist nautida ja lihtsalt lõbutseda.

Iga näpunäite lugemine on lihtne, kuid need töötavad ainult siis, kui sa nende järgi ka tegutsed. Enda jooksma motiveerimine seisneb reaalselt saavutatavate eesmärkide seadmises, jooksusõbra leidmises, ajakava koostamises, õige varustuse hankimises, edusammude jälgimises ja vahelduse otsimises. Ära unusta alustada rahulikult, ole kannatlik ja tähista oma saavutusi. Nende näpunäidete abil saad kujundada jooksmise harjumuse, mis on sinu füüsilisele ja vaimsele tervisele pikas perspektiivis väga kasulik.

Item added to cart.
0 items - 0.00