Kuidas muuta elutuba hubasemaks?

Allpool välja toodud sisustuselemendid muudavad elutoa hubasemaks. Võta seda kui valikut ideid, mille hulgast võid leida just endale sobiva lahenduse.

 

Diivan, mis sobib Sinu elustiiliga

Igaühel meist on enda eelistused, millele üks hea istease elutoas peab vastama.

Kas vajad kohta, kuhu sõpradega koos istuda? Või ise mõnusalt ja ennastunustavalt oleleda?

Kuhu öösel ootamatult laekunud külalisele magamiskoht teha?

Diivan on üks silmatorkavamaid mööbliesemeid ruumis, mille valikule tasub pühendada oluliselt aega.

 

Meediakeskus

Siia ei ole põhjusega kirjutatud ainult sõna “teler”. Avaramasse ruumi sobib teleri asemele ka projektor. Soovitatavalt koos võimeka helisüsteemiga, millega saab tekitada enda koju kinosaaliga võrdväärse elamuse.

Või eelistad ainult muusikat kuulata ja eraldiseisvat ekraani tuppa pole vaja? Siis võib olla ainult helisüsteem sobiv valik.

 

Diivanilaud

Diivanilaudu on erinevaid. Praktilisuse mõttes tasub leida koju lauaaluse panipaigaga lauake. Sinna on hea ajutiselt ära panna ajakirju ja miks mitte ka shokolaaditahvlikest, millest on taevalik hea filmielamuse või raamatu kõrvale tükikesi murda.

Sulle meeldivad avarad klaaspinnad ruumis? Siis on klassist diivanilaud hea valik. Või soovid pigem mugavat madalat alust, kuhu diivanil olles vahel jalad toetada? Ka see on kaalukas argument diivanilaua valikul.

 

Hubane valgustus

Valgustite valik mõjutab elukvaliteeti ruumides ajal, kui päike ei paista. Poolest sügisest poole kevadeni kasutame märkimisväärselt kunstvalgust enda kodudes. Ka elutoas on elustiiliga sobiv valgustus oluline. Üldvalgustus kui lihtsalt lamp laes, on üks lahendus. Praktilisem ja meeldivam on kasutada erinevaid valguslahendusi vastavalt mõttelistele tsoonidele elutoas.

Üks tsoon on tööala. See võib olla eraldi töölaud. Või kattuda teise mõttelise tsooni, puhkealaga, kui teed tööd pigem diivanilt.

Kasutad diivanil või lihtsalt elutoas töölaua taga sülearvutit? Mugavam on, kui lamp ekraanile häirivaid peegeldusi ei loo.

Plaanid filmi vaadata? Hämaramas on see meeldivam. Näiteks valgustades samal ajal ruumi kohtvalgustiga, nagu põrandalamp.

Uue lambi lisamine või lampide liigutamine koos praegusest erinevate värvustemperatuuridega pirnide vahetusega on võimalus anda ruumile uus imago.

 

Suveniirid reisidelt

Reisidelt toodud kohalikud käsitööesemed, kujukesed, ka magnetid meenutavad iga kord möödunud meeldivaid hetki. Samuti külalistele pakuvad huvitavad esemed alati kõneainet.

 

Taimed

Rohelusel meie ümber on rahustav mõju. Elus loodus mõjub müstiliselt ja energiat andvalt. Potililled. Palmid ja suuremad taimed nurgas. Näiteks sulgvõhk on väga vähest hoolt vajav taim, mis sobib isegi hajameelse poissmehe korterisse. Taimed kõrvale jättes, isegi niiöelda traditsioonilised lilled vaasis loovad ruumi koheselt hubasema olemise.

 

On oluline, et elutuba kui ruum vastab just Sinu vajadustele ja soovidele.