Millegi niivõrd tavapärase, kui diivan, ostmine võib tunduda kõige lihtsam poeskäik üldse. Kui aga on soov väljuda poest ostuga, mis püsib heas vormis pikki aastaid ning mida on mugav kasutada, tuleb võtta veidi rohkem aega ning olemasolevaga põhjalikult tutvuda.
 
Esimeseks sammuks on seada paika, milleks diivanit vaja on. Kas on vaja istumiskohta paarile inimesele või tervele viieliikmelisele perele? Kas diivanit peaks saama kasutada ka magamiskohana või lihtsalt kokkusaamiseks? Sellest sõltub, kas osta tavaline diivan, nurgadiivan, diivanvoodi või isegi nurgadiivanvoodi. Diivani kasutamise eesmärk määrab muuhulgas ära ka selle, mis materjali kasutada.

Puuvillane ja linane kate on odav ning näeb hea välja, samas kui mikrofiiber kangas on mustusekindel. Nahast diivan näeb muidugi suurepärane välja ning kestab kindlasti kaua, kuid samas on see väga kallis. Polüester võib aga ajaga rebeneda ja koledaks muutuda. Materjali valiku juures tuleks mõelda läbi, kui tihti kasutatakse, kui kerge peaks olema diivanit puhastada ning milline on sobiv kestvuse ja hinna suhe. Ära pelga ka materjalitükki koju kaasa küsida, et kontrollida järgi, kuidas see näeb välja koduse valguse käes ning kas ikka sobib teiste mööbliesemetega. Värvivaliku juures tasub vältida heledat värvi, kui on väikesed lapsed ja koduloomad. Neutraalne värvitoon on sobilik ka pikemaajaliseks investeeringuks ning meeleolu ja diivani välimust saab sel juhul kergelt muuta patjade abil.

Diivani suuruse paneb paika ruum, kuhu diivan mahutatakse. Ettevaatlik tuleks olla sellega, et diivani tõttu ruum liialt täistopituna ei mõjuks. Suures avatud toas võib aga diivanid paigutada nutikalt ning seega tekitada hubasemad nurgakesed. Kui on oluline mahutada võimalikult väikesele pinnale istuma võimalikult palju inimesi, tuleks kindlasti kaaluda nurgadiivani ostmist.

Muidugi peab ostetav diivan olema eelkõige sobilik just neile, kes seda igapäevaselt kasutama hakkavad. Seega istu ja proovi! Vaata, et seljatugi oleks sinu jaoks piisava kõrgusega ning et istumispind ei oleks liiga sügav, mis jätab jalad ebameeldiva nurga all kõlkuma. Kui plaan on soetada diivanvoodi, palu poes ka diivan avada ning katseta, kuidas on diivanvoodil lamada.

Ja kindlasti ei tohi ära unustada diivani sisemust. Diivani kasutusiga sõltub suurest raamist. Mida toekam raam, seda kallim võib diivan küll olla, ent seda väiksem on võimalus ka raami purunemiseks ja diivani kasutuskõlbmatuks muutumiseks. Ühe nipina võid katsetada diivani ühe nurga tõstmist. Umbes 15 sentimeetri kõrgusel, peaks tõusma ka teine, sama külje jalg. Kui seda ei juhtu, on raam natuke liiga paindlik. Vii end kurssi sellega, mida on kasutatud ühendusteks. Kui on kasutatud naelu, klambreid ja liimi, on see okei aga lisaks eelmainitule, peab olema kasutatud ka tüübleid, kruvisid või nurgatükke, mis kindlustavad raami
koospüsimise. Vedrud kindlustavad selle, et diivan on istumiseks ja ka lamamiseks mugav. Istu diivani nurka või äärele ning kui selle peale kuuled krigisemist, liigu edasi järgmise mudeli juurde. Viimaks tuleb kindlasti vaadata ka polsterdust. Sünteetiline poroloon on odav ja kergesti hooldatav, aga kõige vastupidavamad neist võivad olla liiga kõvad ja hea pehmusega jälle kiirelt ära kuluda. HR poroloon on veidi kallim, ent selle kestvus ja mugavus tasuvad investeeringu ära. Sulgpolsterdusega diivanid on väga mugavad, kuid tuleb jälgida seda, et ei tekiks suleklompe.

Õigesti valitud diivan on mugav kasutada, on toale komplimendiks ning kestab aastaid. Seega, tee oma valik, maksa ära ning vii uhiuus diivan koju.