Rutiinne käitumine võib seotud pikkade tööpäevadega ning limiteeritud vaba ajaga? Peale tööpäeva koju jõudes tunnevad paljud vajadust diivanile lebada ning televiisori ees lõõgastuda. Kuidas siiski veeta lõbusalt aega ilma, et peaks kodunt lahkuma?

Inimesed jagunevad iseloomult introvertideks ning ekstrovertideks. Ekstrovert on jutukas, seiklushimuline, sotsiaalne ning energiline- mis tähendab, et peale pikka tööpäeva soovib tema minna kodunt väljapoole, sest välimine võimalus stressi vähendada töötab paremini tema jaoks kui kodus istumine. Introvert on sotsiaalselt pigem tagasitõmbunud, eelistab oma aega veeta kodus ning väheste sõprade ringi seas. Ka nemad suudavad leida kõige enam innovaatilisi võimalusi ajaveetmiseks kodunt ja isegi diivanilt lahkumata.

Nutitelefonide loomine ning arendamine on hoogustanud isolatsioonilist sotsiaalset suhtlemist. Kuigi sotsiaalmeedia on üheks enimlevinud võimaluseks järgijate ning inimestega suhtlemiseks, eelistavad introvertid just sama suhtlusviisi enam kui kui füüsilist kokkupuudet. Ajaveetmiste hulgast on internetikasiino ideaalne võimalus lõõgastuda. Mehed kasutavad internetikasiino võimalusi naistest 30% võrra rohkem. Populaarsus on online meelelahutuse puhul kasvanud juba tänu mugavusele seda kasutada kodunt.

  1. Alusta podcasti- tegemist on lõbusa kui ka hariva tegevusega, mida saab teha otse oma kodunt ning diivanil istudes. Tehnilistest asjadest on vajalik arvuti ning telefon lindistamiseks. Kui rahalised vahendid mikrofoni ostmiseks puuduvad, saab läbi ka tavalise telefoni äppi kasutades. Loo endale podcast ning lindista episoode, kus saad rääkida teemadel mis on sulle südamelähedased või huvitavad. Temaatikad võivad olla seinast-seina kuid püsida tasuks raamide sees, mis piiraks teie podcasti üldist temaatikat interneti huvides. Professionaalse tulemuse saamiseks võiks soetada endale sobiva mikrofoni (soovituslikult Blue Yeti, mida peetakse audio produtsentide poolt üheks parimaks ning soodsamaks mikrofoniks). Episoodi produtseerimiseks võiks osta teenuse podcasti heli produtsendilt, kes töötleks läbi kogu materjali. Kuid kui eelarve ei luba luksust, siis saab alla laadida internetist tarkvara, mille abil ise episoodid kokku panna.
  2. Käsitöö või kunstiõpe- Üheks heaks võimaluseks käsitööga tegelemiseks on leida endale sobiv ala ning kasutada enda vaba aega selle arendamiseks. Käsitööd, mida saab teha otse diivanilt on kudumine, heegeldamine, meisterdamine, digikunst, joonistamine ja ehete valmistamine. Digikunst ehk graafiline kunst annab võimaluse luua kunsti otse oma arvutis. Lisaks kõigele saab sellega teenida ka sissetulekut läbi vabakutseliste portaalide (Freelancer, Fiverr), kus saab pakkuda teenuseid vastavalt oma oskustele ja klientidele.
  3. Lõbusad mängud- kaardimänge mängitakse tavaliselt laua taga, kuid paljud kaardimängud on koostatud nii, et neid saab mängida kasvõi oma diivanil. Üheks selliseks mänguks on näiteks linnade põletamine, kus ei ole vaja palju ruumi. Kahekesi mängitavad mängud sobivad diivanile kõige enam, sest vaja minev ruum on küllaltki piiratud.

Kui eesmärgiks on raha teenida, saab kasutada vabakutseliste portaale mitmetel eesmärkidel. Teenuse pakkumine lisaraha teenimiseks on ideaalne tegevus, mida saab teha oma kodunt diivanilt. Tööampsude puhul sellist luksust siiski kasutada ei saa. Kuidas saab oma vaba aja kodus lõbusalt ära kasutada, tuleks abi küsida emadelt, kes tegelevad oma lastega igapäev. Emad on piisavalt nutikad, et efektiivselt ära kasutada ka aja, mida nad kasutavad diivanil istumiseks/puhkamiseks.