Diivaneid saad liigitada nende funktsiooni, suuruse, kuju ja materjali alusel mitmeks erinevaks liigiks, mis muudab mööblieseme valiku eriti keeruliseks.

Järgmised neli sammu aitavad sind sobiliku ja kvaliteetse diivani leidmisel.

Esimesena tuleb arvestada elutoa suuruse ja avarusega ning selle põhjal määratleda, millise suurusega diivanit soovitakse.

Kui elutuba on piisavalt ruumikas, siis võib kaaluda kas kaarekujulise või massiivse nurgadiivani kasuks. Viimase eeliseks on ka selle kompaktsus ehk enamik nurgadiivaneid sisaldavad diivani alust panipaika ja/või magamiseks lahtivõetavat osa.

Väiksema ruumi puhul tuleb valida kahe või kolmekohaliste diivanite vahel ja kombineerida limiteeritud istumiskohtasid suurte põrandapatjade või hoopiski võrkkiigega.

Lisaks diivani suurusele tuleb katsetada ka nende kasutajamugavust. Diivanite valiku seast leiab nii selliseid, mis on kas väga pehme või hoopiski pigem tugevama ja kõva istumisaluse ja seljatoega – et leida enda pikkusele ja soovidele kõige sobilikum valik, siis on soovitav ise sisustusalongi kohale minna ja meelepärane sealt valida.

Kolmandaks, diivani kestvuse ja puhastamise lihtsuse määrab tekstiili kvaliteet. Naturaalne nahk säilib kaua ja seda on imelihtne puhastada tolmuimeja kui ka niiske lapiga. Diivanid, mis on kaetud puuvillaga on samuti vastupidavad, kuid natukene raskemini puhastatavad kui nahast mööbliesemed. Linasest materjalist diivanid on küll väga elegantsed, kuid sobivad kergesti kortsuva ja õrna materjali omaduste tõttu vaid väga vähestesse elutubadesse.  

Viimaseks ja väga oluliseks aspektiks on värvivalik, mis peaks harmoneeruma kogu elutoa ja kodu ühtse stiiliga. Tagasihoidliku heleda seinatooni korral saab ruumile kirevust lisada erksavärvilise diivani valikuga, kui aga sinu kodus on mustrilised või värvilised seinad, siis on soovitav pigem valida mõni neutraalsema tooniga, nagu näiteks soe beež, helehall või kuldpruun, elutoa diivan. Hea ja kvaliteetse valiku diivanitest ja/või tugitoolidest leiad siit.