Müüa diivan või osta diivan? Vana maha müüa ning uus asemele osta! Õnnelikuks saab see, kes soetab kasutatud diivani ja õnnelik on see, kes saab värskelt tehasest tulnud mudeli. Mida aga mõlemal juhul jälgida tuleks?

Esmalt tuleb paika panna diivani tüüp, sest neid on palju erinevaid. Diivanvoodi müük on kohe siltide „müüa nurgadiivan“ ja „tavaliste diivanite müük“ kõrval, kaheinimese diivanid on koos tervet peret mahutava mööbliesemega.

Kui tüüp on paigas, peaks diivanit proovima. See tähendab siis kas lihtsalt istumist, või kui kaalumisel on diivanvoodi ostmine, siis ka diivanvoodi lahtitegemist ja pikutamist.

Ära ei saa unustada ka diivani sisu. Kas raam on valmistatud plastist, metallist või puidust? Kui puidust, siis millisest pildist? On puid, mille kasutamine raamis on odavam, aga kallimad ja väärtuslikumad puud peavad kauem vastu ning kui tulevikus tuleb kõne alla diivanite müük, on seda kergem müüa. Lisaks raamile peab vaatama, millest on tehtud polsterdus ning kui kaua see vastu peab ja millised on mudeli juurde valitud vedrud. Vedrud peaksid olema tihedad ning üksteisele lähedal, aga samas ei tohi mingil juhul läbi polsterduse torkima jääda.

Ja muidugi ei saa mainimata jätta materjali. Hea materjal kestab aastaid ning seda ei riku ära üks pisike plekk. Lisaks saab materjali abil kergelt ka toa ilmet muuta ning tähelepanu soovitule tõmmata.