Nurgadiivan – sa kas armastad või vihkad seda. Ausalt öeldes, on meie hinnangul nurgadiivani armastamiseks palju enam põhjuseid. Nurgadiivan on ideaalne alternatiivi neile, kes ei soovi traditsioonilist diivanit või kellel on ruumipuudus ning nurga all olev diivan mahuks tuppa mugavamalt.

Nurgadiivani üks eelis tulebki välja väikeses ruumis, kus nutikalt kokkupandud mööbliese pakub istumisvõimalust rohkematele inimestele. Muidugi oleks võimalus kasutada ka näiteks tugitooli ja tavalist diivanit, kuid on oht, et selliselt võib tuba mõjuda liialt mööblit täistopituna.

Nurgadiivanit on tavaliselt võimalik ka erinevatest juppidest kokku panna ja see jätab mänguruumi hinnale. Kui parasjagu ei ole rahalised võimalused piisavad, saab osta väiksema diivani, hiljem aga ehk osa veel juurde osta, et saavutada diivani soovitud suurus. Liigutavatest juppidest koosnev nurgadiivanid sobivad kindlasti väga hästi ka neile, kes soovivad aeg-ajalt toa kujundust muuta.

Väike L-kujuline nurgadiivan, suur U-kujuline, vahepealne variant – valikuid on nurgadiivani juures rohkem kui küll. Tänu paljudele erinevatele firmadele, on pakkumisel suur hulk mudeleid, kust leida endale sobiv. Ja seda kasvõi sentimeetri täpsusega, et diivan kindlasti soovitud kohta ära mahuks.

Muidugi võib tekkida lõputu vaidlus selle üle, kas eelistada siis tavalist diivanit või nurgadiivanit. Vaatame veel lühidalt läbi ühe või teise eelised:

Tavalist diivanit on kergem liigutada ja tuba ümber kujundada, kui nurgadiivanit. Kompromissi leiab aga siis, kui osta osadest koosnev nurgadiivan, mida saab
vajadusel mugavalt lahti võtta ja jälle kokku panna. Kui on plaan müüa nurgadiivan, võib ka sellele olla lihtsam ostjat leida, sest ostjal on kergem mööblitükki endale sobivaks muuta.

  • Kellele meeldib sobitada omavahel erinevaid materjale ja kangaid, saab seda lihtsamalt teha diivani ja mõne tooli abil.
  • Nurgadiivanid mahutavad istuma rohkem inimesi ja olenevalt ruumi kujust, võib nurgadiivan pakkuda parimat võimalikku asendit teleri vaatamiseks või üksteisega suhtlemiseks, sest inimesed ei istu lihtsalt üksteise kõrval, vaid tekib ka nurk ja seega rohkem ruumi. Lisaks on suures ruumis nurgadiivani abil võimalik luua väiksem ja hubasem istumiskoht.
  • Tavalise diivani katet on odavam ja kergem asendada või parandada. Seda peaksid arvesse võtma inimesed, kellel on pahandust tegevad koerad või kassid; väikesed lapsed või kohmakad külalised.
  • Toolidega on võimalik visuaalselt rohkem ruumi tekitada, sest neil on jalgade all õhk, samas kui diivan ulatub maani. Nurgadiivani visuaalset domineerimist on aga võimalik vähendada madalama seljatoe ning käetugedega.

Nurgadiivanid on olnud meie ajaloos juba sajandeid ning ei kao siit niipea kuhugi. Seega, kas sa armastad või vihkad? Proovi enne järgi ning otsusta siis!