Kool, töö ja teised kohustused võtavad suure osa teie ajast, jättes vähe ruumi spontaansusele ja lõbutsemisele. Võib tunduda, et jääte ilma elu parimatest päevadest. Õnneks ei ole veel liiga hilja, et asjad ümber pöörataks ja taas lõbusalt elada. Nooruse tagasi saamine on lihtsam kui te arvate. Maailm on täis positiivseid näiteid, elavad tõestused selle kohta, et igaüks võib oma elus rohkem rõõmu tunda – isegi vanemas eas. Siin on 20 tsitaati erinevas kategoorias – kuidas elada lõbusat elu.

antonino-visalli-RNiBLy7aHck-unsplash

 Reisimine 

Reisides muutub elu põnevamaks. Sa kohtud uute inimestega, tutvud erinevate kultuuridega ja saad mälestusi, mis kestavad kogu elu. Kui tunned, et oled ummikusse kinni jäänud, on reisimine suurepärane võimalus alustada uuesti. See on ka suurepärane võimalus veeta aega koos sõprade ja perega, lisades oma ellu sotsiaalset suhtlemist ja aidates teil end taas sidusana tunda. Pole midagi paremat kui reisimine, et õppida iseennast tundma ja avastada, mida sa elult tahad. Reisides avad sa end ka uutele kogemustele ja mõtteviisidele. Oled täiesti erinevas keskkonnas, võib-olla leiad selle käigus isegi oma kutsumuse.

 1. “Maailm on raamat ja need, kes ei reisi, loevad ainult ühte lehekülge.” – Saint Augustine
 1. “Kõik, kes rändavad, ei ole eksinud” – J.R.R. Talkien
 1. “Elu on kas julge seiklus või mitte midagi” – Helen Keller
 1. “Võtke ainult mälestused, jätke ainult jalajäljed” – Chief Seattle

Rohkem seksi 

Seks on suurepärane võimalus auru välja lasta ja lõbutseda. Samuti on see fantastiline võimalus luua oma partneriga sidet nii füüsilisel kui ka psühholoogilisel tasandil. Seks vallandab endorfiine, mis on loomulikud meeleolu tõstjad. See aitab teil paremini magada, vähendab stressi ja parandab teie üldist tervist. See on ka suurepärane kaloripõletaja, tugevdab lihaseid ja parandab paindlikkust. Seks alandab teatavasti ka vererõhku ja vähendab südamehaiguste riski. See võib isegi aidata teil toime tulla krooniliste valudega ja parandada teie üldist elukvaliteeti. Pole saladus, et seks on tervisele kasulik, kuid kas teadsite, et see on kasulik ka teie südamele? Uuringus leiti, et seks kord nädalas vähendab südameinfarkti riski 50% võrra. Veelgi enam, kasu on meestel ja naistel sama. Nii et kui oled vallaline ja tahad jääda terveks, võid teha palju hullemat, kui püüda sagedamini seksida.

 1. “Mõtted ja naised ei tule ühel ajal.” – Mihhail Žvanetski
 1. “Teate seda pilku, mis tekib naise silmisse, kui ta seksi soovib? Mina ka ei tea.” – Steve Martin
 1. “Seks on nagu pitsa. Isegi kui see on halb, on see üsna hea.” – Helen Childress
 1. “Mõrv on kuritegu. Mõrva kirjeldamine ei ole. Seks ei ole kuritegu. Seksi kirjeldamine on.” – Gershon Legman

 Veeda aega sõpradega 

Sõbrad on elu oluline, kui tegemist on lõbutsemise ja igapäevaelu stressi vähendamisega. Sa võid nendega aega veeta kas isiklikult või internetis, kasutades oma vaba aega maksimaalselt ära ja luues selle käigus tugevaid sõprussuhteid. Olenemata sellest, kas sa kohtud sõpradega isiklikult või räägid nendega internetis, oled oma eluga õnnelikum ja rahulolevam. Sul on ka inimesi, kellele toetuda, kui on rasked ajad, mis vähendab sinu stressitaset ja muudab sind enesekindlamaks. Sõprade olemasolu on õnneliku ja täisväärtusliku elu elamiseks hädavajalik. Teie sõbrad aitavad teil oma meeleolusid juhtida, pakkudes teile väljapääsu, kui tunnete end stressis või ärevuses. Samuti saate aidata oma sõpru, kui nad seda kõige rohkem vajavad. Sõbrad võivad pakkuda sihttunnet ja tugivõrgustikku, mida te ei saa kellegi teise käest. Samuti võivad nad aidata teil leevendada üksindustunnet, andes teile ühtekuuluvustunde, mis muidu võib teie elus puududa. Samuti võite sõpradega alati teha koos midagi lõbusat nagu online-kasiinos õnne püüdes või koos treeningule minnes.

 1. “Sõprus suurendab rõõmu ja jagab kurbust.” – Euripides
 1. “Sõprussidemed pigem leitakse kui luuakse.” – Harriet Beecher Stowe
 1. “Hoop sõbralt on parem kui suudlus vaenlaselt.” – Pythagoras
 1. “Sõber, kes on võimu saavutanud, on kaotatud sõber.” – Henry Adams

helena-lopes-PGnqT0rXWLs-unsplash

 

Treenige regulaarselt 

Liikumine ei tee teid mitte ainult tervemaks ja tugevamaks, vaid võib ka tõsta teie meeleolu, suurendada teie energiataset ja parandada teie enesehinnangut. See võib isegi aidata teil paremini magada, vähendada stressi ja tulla toime ärevusega. Regulaarne treenimine võib aidata teil ka oma kehakaaluga toime tulla ja parandada oma seksuaalelu. See võib vähendada erinevate tervisehäirete, näiteks südamehaiguste ja diabeedi riski. See võib isegi aidata teil leevendada teatavate haiguste sümptomeid ja parandada teie elukvaliteeti. Kui otsite viisi, kuidas oma elu rohkem nautida, on treening ideaalne lahendus. Regulaarsest treenimisest on palju kasu, sealhulgas stressi vähenemine ja meeleolu paranemine. Samuti võib see aidata teil hallata oma kehakaalu ja parandada enesehinnangut, eriti kui te treenite lihaste kasvatamiseks. See võib aidata teil ka paremini magada, mis tähendab, et te saate oma kaheksa tunnist iga öö rohkem kasu.

 1. “Ära loobu oma unistustest, muidu loobuvad unistused sinust.” – John Wooden
 1. “Kõik edusammud toimuvad väljaspool mugavustsooni.” – Michal Joan Bobak
 1. “Vaata peeglisse. See on teie konkurents.” – John Assaraf
 1. “Rasked ajad ei kesta. Tugevad inimesed kestavad.” – Robert H. Schuller

Ära hooli sellest, mida teised arvavad

Meil kõigil on see üks inimene, kellest me sügavalt hoolime, olgu see siis lapsevanem, laps, teine inimene või sõber. On loomulik, et tahame nende heakskiitu ja püüame neile muljet avaldada. Sa tahad, et nad oleksid sinu üle uhked ja näeksid sinus enda parimat versiooni. Aga kui te hoolite liiga palju sellest, mida teised arvavad, siis satute nõiaringi, kus püüate liiga palju ja ei ole kunagi iseendaga rahul. Sa pead suutma astuda sammu tagasi ja mõistma, et sa ei saa kõigile meeldida. Samuti ei saa sa muuta seda, kuidas teised inimesed sinust mõtlevad või tunnevad, ükskõik kui kõvasti sa ka ei püüa. See tähendab, et te saate muuta seda, kuidas te ennast tunnete, lastes lahti vajadusest välise kinnituse järele. Kui sa seda teed, saad elus rohkem rõõmu tunda, muretseda vähem selle pärast, mida teised arvavad, ja olla tõeliselt sina ise.

 1. “Hoolige sellest, mida teised inimesed arvavad ja olete alati nende vang.” – Lao Tzu
 1. “Ära kunagi tuhmista oma sära kellegi teise jaoks.” – Tyra Banks
 1. “Kahtlus tapab rohkem unistusi kui ebaõnnestumine kunagi.” – Suzy Kassem
 1. “Mind ei huvita, mida sa minust arvad. Ma ei mõtle sinust üldse.” – Coco Chanel

Kokkuvõte 

Need on vaid mõned viisid, kuidas elus rohkem rõõmu tunda, ja need on kõik lihtsamad, kui te arvate. Kõik, mida selleks on vaja, on natuke mõtlemist ja teadlikku tegutsemist. Need nõuanded on rakendatavad ka teismelistele ja noortele täiskasvanutele, kes tunnevad, et jäävad oma elu parimatest päevadest ilma. Kunagi ei ole liiga hilja, et taas lõbusalt elama hakata, olenemata vanusest.