Olenemata sellest, kas tegemist on juhusliku või ametliku peoga, peotelgid loovad sündmuse jaoks midagi ainulaadset. Telk ühendab õues olemise tunde, säilitades samal ajal siseruumide kasutamise hüved. Lisaks pakub see külalistele vajadusel kaitset ilma eest. Need juhised aitavad sul enne peotelgi valimist mõista, kuidas teha õiget otsust.

Telgi suurus

Telgi suuruse määramine peaks algama väljas kasutamiseks oleva ala mõõtmisega. Lihtsalt veendu, et sul oleks telgi kasutamiseks piisavalt ruumi. Kui oled seda teinud, soovid uurida ka telgi suurust vastavalt toolide ja laudade arvule, mida see mahutab, võttes arvesse ka kõike muud, mis peaks telgis olemas olema.

Kokkupanemise lihtsus

Kui sa ei kavatse oma telgi kokku panemiseks ja üles püstitamiseks professionaalide abi palgata on soovitav enne ostmist mõelda, kui lihtne on sul telki ise kokku panna. Enamikul telkidel on juurde märgitud ka telgi püstitamiseks vajalike inimeste arv. Tavaliselt piisab siiski paarist inimesest, et telk kiiresti üles panna.

Telgi eesmärk

Pead tagama, et mõistad telgi rentimise või ostmise täpset eesmärki. Kui vajad telki külaliste pikemaks võõrustamiseks on soovitav valida selline peotelk, mis suudab pakkuda piisavalt varju. Telk peab aga alati olema piisavalt vastupidav, et taluda igasugust karmi ilma, sealhulgas tugevat vihma ja tuult.

Kui ostad telgi korduvaks kasutamiseks on selle vastupidavus eriti oluline. See tähendab, et pead kindlasti arvestama sellega, millist materjali telgi valmistamisel on kasutatud. Kuna telgid on valdavalt mõeldud väliüritusteks, peavad need olema valmistatud kvaliteetsetest materjalidest.

Mugavus

Telki ostes peaksid alati arvestama ka telgi pakutavate mugavustega. Mõnikord pead võib-olla telgi viivitamatult püstitama, eriti kui sinu pidu on kohe algamas. Kui näed ette selliste olukordade tekkimise võimalust peaksid kaaluma ostmiseks telki, mida on lihtne lahti võtta ja püstitada. 

Seetõttu peab see telk olema ka kaalult kerge. Enamik inimesi eelistab vaatamata oma tegelikele vajadustele aga raskemaid telke, kuna need on tavaliselt vastupidavamad. Tegelikult on aga on olemas palju kergeid telke, mis on tehtud vastupidavast materjalist.