Hea hinnaga diivanid ei ole enam haruldus. Soodsad diivanid võivad kuluda täieliku muinasjutuna, sest kvaliteetsete diivanite juures ollakse pigem harjunud nägema suurte summadega hinnalipikuid ja odavad diivanid kantakse maha juba enne lähemat tutvumist. Selline tegutsemine ei ole aga ausalt öeldes kõige targem. Kui rahalised võimalused on piiratud, ei tähenda see kohe, et leppima peaks halva või stiililiselt mittesobiva lahendusega. Olukorra sobivaks lahendamiseks tuleb lihtsalt nutikas olla.

Kui hind on väga oluline, tuleks hoida silma peal diivanvooditel. Odavad diivanvoodid lahendavad ära nii magamisprobleemid, istumisekoha küsimuse, hoiavad raha kokku voodi arvelt ja pakuvad silmailu. Odavad diivanid ja silmailu? Misasja? See pole võimalik! Tegelikult pole see ainult mitte võimalik, vaid on tavapärane. Diivanid ei ole autod, kus kõik teevad vahet kõrge hinnaklassi Ferraril ning odaval Opelil. Ka väiksema eelarvega saab leida diivani, mis külalised komplimente tegema paneb. Otsuseid tuleb lihtsalt targalt teha ja siis pole diivanid soodsalt saada mingi probleem.

Millele siis tähelepanu pöörata? Lühidalt öeldes: diivani hooldamine ja välimuse säilitamine, hea materjali valimine ning muidugi –taaskasutuspoodide ja kirbuturgude külastamine, kus tihtipeale heas korras mööbliesemed uut kodu otsivad. Odavad diivanid ei ole enam ammu ausõna peal koospüsivad ja rebenenud kattega hädised mööbliesemed, vaid midagi kvaliteetset ja korralikku, mis teenib ausalt ka neid omanikke, kes suurte summadega ei lehvita.